Hizmetlerimiz

ARAÇ BAKIM

Aracınızın motor mekanizmasının uzun ömürlü olabilmesini, yakıtınızın fabrika verilerinde kalmasını, Elektronik sistemlerin ilk günkü gibi verimli çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan işlemlerin genel adıdır.

HASAR TAMİRİ

VAGSER OTOMOTİV araç hasarlarınız durumunda değerli müşterilerimize 7/24 hizmet vermektedir. Hasarlı kaza durumunda yanınızdaymış gibi Acil Servis Numaralarından sizlere yardımcı olmaktadır.

ELEKTİRİK BAKIMI

Araçlarda Elektrik ve Elektronik aksamlar uzmanlık gerektiren ve ehil kişiler tarafından yapılması ve kontrol edilmesi gereken alanlardır. Elektrik sistem arızaları aracın pek çok alanındaki fonksiyonuna doğrudan etki eder.

MEKANİK BAKIM ONARIM

Araçlarımızın mekanik aksamı oluşturan parçalar  son derece büyük bir öneme sahiptir. Vagser otomotiv araçlarınız mekanik bakım ve onarımını güvenle gerçekleştirir

MOTOR BAKIMI

Aracınız ne kadar büyük olursa olsun, kaputu açtığınızda karşınıza çıkan ve belki de ufak görüntüsü ile sizi hayal kırıklığına uğratan motor, aslında bir aracın can damarıdır. Mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

ChipTuning ( Araç Yazılım ) Hizmeti

Chiptuning Hizmeti , aracın motor kontrol ünitesi (ECU) üzerinde yapılan yazılım değişiklikleri aracılığıyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu değişiklikler, motorun performansını optimize etmek ve daha yüksek güç, tork ve yakıt verimliliği elde etmek amacıyla yapılır. Chiptuning genellikle uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilir ve aracın fabrika ayarlarından sapmadan daha iyi bir performans elde edilmesini sağlar.

ChipTuning ( Araç Yazılım ) Hizmeti

Günümüzde otomobiller, üreticilerin belirlediği standart performans özellikleriyle kullanıcılara sunulsa da, araç sahipleri genellikle daha fazla güç ve performans arayışındadır. Chiptuning, bu isteği karşılamak için kullanılan etkili bir yöntemdir.

Chiptuning işlemi, aracın motor kontrol ünitesine özel yazılımın yüklenmesi veya mevcut yazılımın modifiye edilmesi yoluyla gerçekleşir. Bu sayede motorun daha etkili bir şekilde çalışması ve güç üretimi artar. Chiptuning sırasında dikkate alınan faktörler arasında hava-yakıt karışımı, ateşleme zamanlaması ve turbo basıncı gibi parametreler bulunur.

VASGER OTOMOTİV bu konuda;

 • Artan Performans ve Hız:

  Chiptuningin en belirgin avantajlarından biri aracın performansında gözle görülür bir artıştır. Yolda hissettiğiniz güç, daha önce deneyimlediğinizden farklı olacak. Araç ivmelendiğinde, sürüş keyfinizdeki farkı hemen hissedeceksiniz.

 • Yakıt Ekonomisinde Tasarruf:

  Chiptuning, sadece performans artışı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yakıt ekonomisinin artmasına da katkıda bulunur. Bu da uzun vadede tasarruf sağlamak demektir. Hem performans artışı hem de yakıt ekonomisi, benim için chiptuningin en çekici yanlarından biri oldu.

 • Özelleştirilebilir Performans:

  Chiptuning, kişiselleştirilebilir bir hizmet sunar. Uzmanlar, aracınızı sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir. Bu sayede, tam olarak istediğiniz sürüş deneyimini elde edebilirsiniz.

HASAR BAKIM HİZMETİMİZ

PERİYODİK BAKIM

Bu bakım şeklinde genel olarak aracınızın herhangi gözle görünen bir arızası olmamasına rağmen, gelecekte doğabilecek sorunların önüne geçmek adına dönemsel olarak yapılan bakım şeklidir.

AĞIR BAKIM

Bu bakım türünde Belirli bir Kilometre sınırını geçmiş araçların çok yoğun kullanılan yedek parçalarında meydana gelen aşınma, bozulma, kırılma gibi önemli arızalar oluşturabilecek olayların tespiti, tamiri mümkün ise tamirinin yapılması değilse bilginiz dahilinde onayınız alınarak değişiminin yapılması amaçlanmaktadır.

MOTOR BAKIM HİZMETİMİZ

Araçlarda motor temizliği ise aslında çok da gerekli olmayan ve genellikle kozmetik amaçlı yapılan bir işlemdir. Mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir. Motor bakımı yapılırken;

 • Motor yağının düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Çünkü motor yağı zamanla motoru koruyan özelliğini kaybedip katılaşır. Katılaşan karbon atıkları da motordaki kanalları tıkayarak arızaya neden olur.
 • Motor hararet yaparsa daha hızlı arıza verir. Bu nedenle hararet yapmasına izin vermeyin. Motoru hararetten korumanın en iyi yolu soğutma suyu seviyesini kontrol etmektir.
 • Motor bakımı için motorla yakından ilişkili olan akü, buji, hava filtresi, yağ filtresi gibi elemanları da rutin olarak kontrol ettirin.
 • Motor yağ lambası yanıyorsa mutlaka yağ kontrolünü yapın. Aksi halde ciddi arızalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Park yerinin altına bakın, yağ lekesi varsa sorun var demektir. Hemen kontrole gidin.
 • Hararet de motorun zamanla bozulmasına neden olur.